Kuvataiteen lukiodiplomi - Sara Kauppinen

Viherlaakson lukioon on valittu 175 uutta opiskelijaa, joista 25 lukion taidelinjalle.

Viherlaakson lukio, yleislinja
Aaros, Jere Mikael Oskari
Abdulahi, Yoonis Ismail Mustaf
Abdullah Hamid, Ronya
Ahonen, Iida Elena
Ahvenniemi, Anna Venla
Airaksinen, Tapio Visa Aapeli
Alamartimo, Tatu Janne Petteri
Aro, Nea Aleksandra
Auvinen, Veeti Sakari Antero
Degerlund, Ville Oskar
Dikert, Sofia Christina
Eränne, Alex Markku
Granados, Kaarlo Edvin
Gremont, Leo Lucas
Grönlund, Jonne Tempo Santeri
Haddouti, Chakira
Hakala, Emil Aleksanteri
Hammar, Joni Henri Oskari
Hanhivaara, Lumi Maria
Hanindita, Wahyu Hanung
Harju, Sampo Ilmari
Harlas, Eeli Valtteri
Haverinen, Veeti Olavi
Heidari, Kian
Heikkilä, Linnea Elisabeth
Heikkinen, Juuso Olavi
Heiskanen, Mikko Julius
Hellén, Onni Jari Ilmari
Hellman, Atte Aarne Erik
Hernberg, Thor Benjamin
Hernesmaa, Ville Aapo Valtteri
Huhtamäki, Laura Karoliina
Huittinen, Anni Lotta Melissa
Ikonen, Samuel Juha Anton
Immonen, Marianna Tuulia
Isoniemi, Veeti Antti Elmeri
Juntunen, Niko Olavi
Kaasinen, Aleksi Jaakko Juhani
Kallio, Sonja Xie
Kangas, Ida Daodan
Kaperi, Senni Maria
Karikoski, Tuomas Tapani
Karlsson, Jeremi Otto Rikhard
Karvonen, Auvo Emil
Kaunisto, Kaisla Elsa Adele
Kauppila, Kristo Aleksi
Kauppinen, Julius Verneri
Kivelä, Joni Mikael
Kiviniemi, Erica Alexandra
Koivula, Aaro Ilmari
Korpinen, Tuuli Katariina
Kortsomkin, Maksim
Koskela, Aino Viola
Kunnari, Karla Lotten
Lager, Sara Sofia
Lahtinen, Ville Anton
Lammintausta, Jesse Kristian
Lappalainen, Atte Akseli
Leppänen, Sofia Mari
Levo, Riku Tapio
Lindfors, Rebecka Mirjam
Lindström, Ida Anna Matilda
Linnala, Matilda Maria
Luhtasela, Anna Eveliina
Maanoja, Akseli Ilmari
Manninen, Kasperi Armas
Mathlin, Jesse Juhani
Meinander, Fanny Amanda Annikki
Merivirta, Natalie Mikaela
Nieminen, Eemeli August
Norris, Miilo Gabriel
Nur, Khadija Adan
Nyman, Aliisa Iida Helena
Okko, Inka Karoliina
Oksanen, Aleksi Juho Elias
Oldenburg, Veeti Elis
Olsson, Noora Sylvia
Paatero, Tom Matti Nikolai
Palmgren, Nelli Anna Matilda
Partanen, Janne Emil
Pekuri, Aarne Sakari
Pellinen, Tuukka Tapio
Peltola, Juho Jaakko Johannes
Peltoniemi, Lauri Patrik
Pukkila, Oona Aleksandra
Pöysti, Emilia Anna Maria
Rahimi, Dlniya Mohameed Gharib
Ripatti, Roope Tapio
Rosendahl, Viktoria
Ruohomäki, Reetta Sofia
Ruusunen, Iiris Heidi
Saaranen, Elsa Senni Sofia
Saloviin, Sandra Emilia
Saram, Zoraiz
Savolainen, Olli Aleksi
Seuna, Jan Joakim
Siikala, Adeliina Sofiina
Sipilä, Eeli Olavi
Skurnik, Samuel Johan Erik
Smajlji, Leonita
Stelmakh, Julian
Stubin, Valeria Luna
Stude, Samuel Touko Tobias
Sundström, Veera Vilhelmiina
Tajik, Omid
Tanni, Tuukka Tapani
Teeriaho, Alex Lukas
Telilä, Ilona Emilia
Thompson, Maia Sofia Emelie
Tikkanen, Lotta Elly Lydia
Tolvanen, Inka Sofia
Tompuri, Arttu Kasper Julius
Torkki, Aatos Aksel
Tuila, Sofia Aada Emilia
Tuominen, Salla Maaria
Uppala, Rasmus Valtteri
Valtonen, Nikolas Kai Henrik
Varonen, Aada Rauha Aurora
Wasenius, Linda Jessica
Viisanen, Vili Verneri
Viljamaa, Saima Inkeri
Vilponen, Miku Valtteri
Vuohelainen, Jerry Valtteri
Vuorinen, Matias Valtteri
Vuorisalo, Susanne Elena
Xhemajli, Preveza
Lisäksi Viherlaakson lukion yleislinjalle valittiin 24 opiskelijaa, joiden nimeä ei julkaista tässä.

Viherlaakson lukio, taidelinja
Arola, Meea Anni Katariina
Erken, Melis
Ervamaa, Anna Matilda Katariina
Haggai, Sharon Emilia
Helenius, Liina Omena
Hietala, Elli Matilda
Hytti, Henri Anton
Ilmonen, Vilma Emilia
Johansson, Sanni Sofia
Koivukoski, Ella Josefiina
Koivumäki, Kiia Aurora
Kurvinen, Kiira Maari
Leppänen, Anni Elina
Liimatainen, Ada Fiona Henrietta
Lyjina, Freya Anastasia
Markolainen, Amanda Elena Inkeri
Mattila, Elina Vuokko Amanda
Mikkola, Leevi Armas Olavi
Reiman, Salla Helene Alexandra
Reiman, Sara Helene Erika
Ruokolainen, Iiris Emilia
Skinner, Robert John
Toivola, Joonas Veikko Rafael
Walinda, Mariam

Lisäksi Viherlaakson lukion taidelinjalle valittiin yksi opiskelija, jonka nimeä ei julkaista tässä.

Varasijalle jääneille soitetaan heti, jos paikka vapautuu.

JÄTÄ VASTAUS

Kirjoita kommentisi
Nimi